Často se nás ptáte

Nemohu při brzdění upadnout?

Pokud se budete řídit návodem na používání, je prakticky nemožné při používání brzdicího systému EBS 480 upadnout, nebo se jinak zranit. Ovládání této elektronické brzdy je konstruováno tak, aby brzdicí účinek byl velice plynulý a záleží jen na samotném bruslaři, jakou brzdnou sílu použije. Brzdění s brzdou EBS 480 je komfortní a opravdu bezpečné.

Opravdu tato brzda funguje?

Ano! Elektronický brzdicí systém Stopskate EBS 480 je první opravdová brzda pro in line brusle na světě, která je plně funkční a která odpovídá úrovni techniky dnešní doby.

Podívejte se, prosím, na naše videa, kde na vlastní oči vidíte, jak je brzdění pomocí brzdicího systému EBS 480 jednoduché a efektivní. Už nemusíte riskovat a přemýšlet, jak zpomalit nebo kdykoliv bezpečně zastavit. Tato brzda je nejen plně funkční, ale také naprosto spolehlivá.

Mohu si ponechat na bruslích současně i původní patní brzdu?

Většina konstrukcí in line bruslí umožňuje montáž elektronického brzdicího systému EBS 480 bez nutnosti demontáže tzv. patní brzdy. Určitě Vám ale po nějaké době, kdy si velmi rádi zvyknete používat náš brzdící systém, bude připadat zbytečné mít tento zastaralý typ patní brzdy na svých bruslích, která vám už bude při jízdě jen zavazet.

Lze použít EBS 480 u in line bruslí se třemi kolečky?

EBS 480 je speciálně konstruovaný na brusle se čtyřmi kolečky na brusli v uspořádání in line. Podmínky kompatibility naleznete na obalu, v návodu na montáž a na tomto webu na stránce PODPORA.

V současné době vyvíjíme brzdicí systémy i pro brusle se třemi kolečky a některé další značky a typy bruslí. Sledujte, prosím, novinky na našem webu.

Zvládnu si tuto brzdu namontovat na své brusle sama?

Montáž elektronického brzdicího systému EBS 480 není příliš složitá. Budete-li postupovat podle návodu na montáž, který je přiložen k setu, neměla byste mít žádné problémy s montáží a seřízením této brzdy. V balení setu jsou přiloženy i potřebné imbusové klíče k montáži a seřízení brzdy. V tomto balení naleznete také obrazovou přílohu, která vám montáž a seřízení brzdy velmi usnadní. Můžete se také podívat v tomto webu na stránku PODPORA, kde jsou další užitečné rady, fotky a videa. V případě potřeby a nejasností nás kontaktujte.

Kde seženu náhradní brzdicí segmenty po opotřebení?

Pokud dojde k opotřebení pryžových brzdicích segmentů, můžete si je snadno koupit v našem e-shopu, nebo u prodejců a dodavatelů EBS 480. Na našem e-shopu si můžete také za velmi příjemné ceny koupit i další díly na vaše in line brusle, které se vám také po nějaké době opotřebují jako např. kolečka, ložiska atd. Sledujte novinky na našem webu.

Proč je cena EBS 480 nastavena tak vysoko?

Náš elektronický brzdicí systém EBS 480 je velmi sofistikované elektronické zařízení. Vývoj a realizace této technologické novinky nebyl jednoduchý a stál spoustu času a také finančních prostředků. Považte, že více jak 200 let žádná firma, která vyrábí in line brusle, ani žádný jednotlivec, nepřišel s řešením, které by umožňovalo při jízdě na in line bruslích bezpečně regulovat rychlost a zabrzdit.

Náš elektronický brzdicí sytém EBS 480 je nabitý špičkovou elektronikou, která vám umožní velmi plynulé a efektivní brzdění v jakékoliv situaci a kdykoli to jen budete potřebovat. Stejně jako např. u automobilů, je i náš brzdicí systém samo stavitelný, tzn., že si automaticky nastavuje vzdálenost brzdicího segmentu od koleček bruslí. Obsahuje také akustickou a optickou signalizaci atd.

Tento brzdicí systém byl vyvinut hlavně pro ochranu vašeho zdraví, kterého hodnota se žádnou cenou určitě vyčíslit nedá.